Lesvoorbereiding
|
Naam
|
Stefan Roosenboom
|
Groep
|
1H
|
ICO
(Stagebegeleider) |
Marieke Das
|
|
Praktijkschool
|
Het Noorderlicht
|
Groep
|
½ b
|
Mentor
|
Marieke Das
|
|
Activiteit
|
Muziek
|
Datum
|
2-12-2011
|
||
|
Leerpunten student
|
1.
Stilte vragen
|
2.
Open vragen stellen
|
3.
wisseling
|
Verantwoording (waarom ga je dit doen)
|
Beginsituatie
Beschrijf wat de leerlingen al weten, of ze er wel eens mee te maken
hebben, welke leerlingen problemen hebben met dit onderwerp of met de
werkvorm, …
|
Mijn
les gaat over muziek uit het Caribische gebied. Ik ga de kinderen uitleggen
waar die muziek vandaan komt en hoe het is ontstaan
|
|
Doelstellingen
Wat moeten de leerlingen aan het einde van de les geleerd hebben?
Formuleer je doelen SMART.
|
De
kinderen weten waar de muziek vandaan komt en hoe het is ontstaan.
|
|
Evaluatie
Benoem van elk doel hoe en wanneer je vaststelt of dit is behaald.
|
Als
de kinderen de vragen goed hebben gemaakt.
|
Werkwijze en middelen (hoe en waarmee ga je dit doen)
|
Didactische Werkvormen
Wat doe jij?
|
Ik
ga de kinderen vertellen waar de muziek vandaan komt, filmpjes laten zien en
muziek laten horen.
De
leerlingen luisteren, geven antwoord en maken de vragen.
Ik
gebruik het digibord.
Het
vragen blad.
|
||
|
Leeractiviteiten
Wat doen de leerlingen?
|
|||
|
Instructie-middelen
Welke middelen gebruik jij?
|
|||
|
Leermiddelen
Welke middelen gebruiken de leerlingen?
|
Organisatie (Aan welke praktische zaken moet je denken bij de
uitvoering; maak eventueel een schets van de ruimte)
|
Vooraf
Wat moet klaarliggen? Waar kunnen leerlingen spullen zelf pakken?
|
Het digibord moet aanstaan met de goede filmpjes. Het
vragenblad moet klaar liggen.
n.v.t.
als we klaar zijn met de les vertel ik wat we daarna gaan
doen. Dan mogen de kinderen rustig hun spullen opruimen en verder gaan met
hun werk.
|
|
Tijdens
Moet de organisatie aangepast worden? Waar leggen de leerlingen hun product?
|
|
|
Na afloop
Zorg een rustige overgang naar de volgende les. Wie ruimt wat op? Waar
moeten leerlingen gaan zitten?
|
Lesopbouw
(wat ga je precies doen)
|
Keuze lesmodel
benoem hieronder in de eerste kolom
de fasen die horen bij het gekozen lesmodel |
Aanvullende vakdidactische
eisen
·
|
DA
|
ADI
|
||||||||
|
1 Inleiding
2 Kern
3 Afsluiting
|
1 Terugblik
2 Oriƫntatie
3 Uitleg
4 Begeleide inoefening
5 Zelfstandige verwerking
6 Evaluatie
continu: REFLECTIE
|
|
lesfase
|
tijd
|
activiteit
|
|
Inleiding
Kern
afsluiting
|
10
Min
15
Min
10
min
|
Ik ga de kinderen vragen stellen over het Caribische
gebeid. Ik laat een kaart zien en vraag of ze weten waar het ligt. Ik laat
een meisje uit de klas vertellen over Bonaire
want zei heeft daar 8 jaar gewoond.
Ik laat de kinderen filmpjes zien over de slaven uit dat gebied,
ik vertel ze dat de liederen die zei gemaakt hebben liederen van de slaven
zijn. Ik laat een paar oude nummers horen, maar ik laat ook een lied van
Jason Derulo horen want die heeft een oud nummer gebruikt voor een nummer van
hem zelf. Ik wil de kinderen duidelijk maken dat hun muziek nog steeds veel
gebruikt wordt.
Ik ga met de kinderen een speciaal ritme van deze liederen
drummen op de tafel. Daarna mogen ze de vragen maken.
|
Geen opmerkingen:
Een reactie posten