donderdag 31 mei 2012

reflectie op eigen drama les


Zelfevaluatieformulier



Student: Stefan Roosenboom____________________ Groep: _______  Mentor: Erica Dijs_________

Stageschool: De Rehoboth____________________________________ Groep: ­­½ b_______________

Stagebegeleider/coach  Belinda Spier____________________________________________________

Activiteit(en) :Muziekles _________________________________ Datum: 30-05-2012_______________


Geef je eigen mening weer naar aanleiding van de verrichte lesactiviteiten door in te gaan op onderstaande vier vragen:

1.  Noem drie punten waarover je tevreden bent en waarom.
2.  Noem drie punten die je de volgende keer beter/anders wil doen en geef aan hoe je dat gaat aanpakken.
3.  Geef je reactie op de gekozen aandachtspunten bij de lesvoorbereiding.
4.  Kies drie relevante vragen uit de zelfevaluatievragenlijst en beantwoord deze.

1:         de 3 punten waar ik tevreden over ben zijn: Ik heb me gehouden aan het KVB model, in het slot deed iedereen goed mee en ik heb steeds mee het liedje “uit handen” gegeven, zo leerden de kinderen het liedje.

2:         de 3 punten die ik de volgende keer anders wil doen zijn: de kinderen aan het begin van de les beter neerzetten, het lied eerst laten opzeggen zodat ze weten wat de tekst is en ik zou me meer met het doel van de les bezig houden dan met het slot van de les.

3:         mijn aandachtspunten waren: het lied aanleren aan de hand van het KVB model, organisatie; de volgorde van mijn lesvoorbereidingsformulier aanhouden en ervoor zorgen dat het eindspel goed gaat.
Ik heb deze punten gekozen omdat ik dacht dat deze punten erg van toepassing waren voor deze les. Ik had achteraf niet mijn laatste aandachtspunt of hoeven schrijven want ze waren heel goed daarmee bezig. Ik had beter de organisatie van het speellokaal neer kunnen zetten als aandachtspunt, dat was wel lastig.

4: A      Sloot je les aan bij de beginsituatie van de klas? Zo ja, waaruit bleek dit? Zo nee, idem.
   B       Waarom heb je deze lesdoelen gekozen?
   C       In hoeverre heb je je doelstellingen bereikt? Licht je antwoord toe.

A: de les sloot wel aan bij de begin situatie van de klas, ik had alleen verwacht dat sommige kinderen het liedje misschien al kenden. Dit was niet het geval. Maar het was wel erg betekenisvol voor de kinderen.

B: ik heb deze les doelen gekozen omdat ik de kinderen een liedje aan wilde leren, ik wilde dit niet gewoon in de kring doen maar ik wilde het wat anders doen. Maar mijn uiteindelijke doel was het aanleren van het liedje, dat is redelijk gelukt.

C: ik heb voor een groot deel mijn doelstellingen bereikt. De kinderen konden aan het eind van de les het liedje zingen. Ik had alleen nog gewild dat ze dit ook zelfstandig konden doen, dit was niet het geval ik moest wel steeds een beetje mee zingen maar ze konden het liedje toen wel mee zingen.

lesbegeleiding Drama periode 3 en 4 vertelpantonime


lesvoorbereiding3 Drama periode 3 en 4 vertelpantonime



lesvoorbereiding2 Drama periode 3 en 4 vertelpantonime


lesvoorbereiding Drama Periode 3 en 4 vertelpantonime



lesbegeleiding Muziek periode 3 en 4


lesvoorbereiding2 Muziek periode 3 en 4


lesvoorbereiding Muziek Periode 3 en 4


lesvoorbereiding Muziek periode 2


Lesvoorbereiding

Naam
Stefan Roosenboom
Groep
1H
ICO
(Stagebegeleider)
Marieke Das
Praktijkschool
Het Noorderlicht
Groep
½ b
Mentor
Marieke Das
Activiteit
Muziek
Datum
2-12-2011

Leerpunten student
1.      Stilte vragen
2.      Open vragen stellen
3.      wisseling

Verantwoording (waarom ga je dit doen)
Beginsituatie
Beschrijf wat de leerlingen al weten, of ze er wel eens mee te maken hebben, welke leerlingen problemen hebben met dit onderwerp of met de werkvorm, …
Mijn les gaat over muziek uit het Caribische gebied. Ik ga de kinderen uitleggen waar die muziek vandaan komt en hoe het is ontstaan
Doelstellingen
Wat moeten de leerlingen aan het einde van de les geleerd hebben? Formuleer je doelen SMART.
De kinderen weten waar de muziek vandaan komt en hoe het is ontstaan.
Evaluatie
Benoem van elk doel hoe en wanneer je vaststelt of dit is behaald.
Als de kinderen de vragen goed hebben gemaakt.

Werkwijze en middelen (hoe en waarmee ga je dit doen)
Didactische Werkvormen
Wat doe jij?
Hoe wordt de leertijd gebruikt:
  leerkrachtgestuurd F
F leerlinggestuurd 

Ik ga de kinderen vertellen waar de muziek vandaan komt, filmpjes laten zien en muziek laten horen.

De leerlingen luisteren, geven antwoord en maken de vragen.


Ik gebruik het digibord.



Het vragen blad.
Leeractiviteiten
Wat doen de leerlingen?
Instructie-middelen
Welke middelen gebruik jij?
Leermiddelen
Welke middelen gebruiken de leerlingen?

Organisatie (Aan welke praktische zaken moet je denken bij de uitvoering; maak eventueel een schets van de ruimte)
Vooraf
Wat moet klaarliggen? Waar kunnen leerlingen spullen zelf pakken?
Het digibord moet aanstaan met de goede filmpjes. Het vragenblad moet klaar liggen.


n.v.t.



als we klaar zijn met de les vertel ik wat we daarna gaan doen. Dan mogen de kinderen rustig hun spullen opruimen en verder gaan met hun werk.
Tijdens
Moet de organisatie aangepast worden? Waar leggen de leerlingen hun product?
Na afloop
Zorg een rustige overgang naar de volgende les. Wie ruimt wat op? Waar moeten leerlingen gaan zitten?
Lesopbouw
(wat ga je precies doen)

Keuze lesmodel
x
Didactische Analyse

Activerende Directe Instructie

Ander model, namelijk:


benoem hieronder in de eerste kolom
de fasen die horen bij het gekozen lesmodel
Aanvullende vakdidactische eisen
·          
DA
ADI
1 Inleiding

2 Kern

3 Afsluiting
1 Terugblik
2 Oriƫntatie
3 Uitleg
4 Begeleide inoefening
5 Zelfstandige verwerking
6 Evaluatie

continu: REFLECTIE

lesfase
tijd
activiteit
Inleiding



Kern




afsluiting
10
Min


15
Min



10
min
Ik ga de kinderen vragen stellen over het Caribische gebeid. Ik laat een kaart zien en vraag of ze weten waar het ligt. Ik laat een meisje uit de klas vertellen over Bonaire  want zei heeft daar 8 jaar gewoond.

Ik laat de kinderen filmpjes zien over de slaven uit dat gebied, ik vertel ze dat de liederen die zei gemaakt hebben liederen van de slaven zijn. Ik laat een paar oude nummers horen, maar ik laat ook een lied van Jason Derulo horen want die heeft een oud nummer gebruikt voor een nummer van hem zelf. Ik wil de kinderen duidelijk maken dat hun muziek nog steeds veel gebruikt wordt.

Ik ga met de kinderen een speciaal ritme van deze liederen drummen op de tafel. Daarna mogen ze de vragen maken.